Dodany: 2013-12-10 15:27:13

 

Dieta AtkinsaHistoria odchudzania się i diet jest tak długa, jak długa jest historia otyłości w medycynie. Już w czasach odległych stosowane były różnego rodzaju diety, które bardziej lub mniej skutecznie pomagały zrzucić kilogramy. Obecnie diety powinny być konsultowane z dietetyk olsztyn przed ich użyciem, jednak nadal nie wszyscy przestrzegają tego standardu. Do dzisiejszych czasów przetrwało bardzo niewiele takich starych diet, jedną z nich jest dieta Atkinsa.

 

Dieta Atkinsa należy to jednych z najbardziej restrykcyjnych i przez niektórych uważna jest za bardzo szkodliwą. Do dziś jednak jest stosowana i niektórzy dietetyk olsztyn ją polecają.

Polega ona na tym, że dzienne spożycie węglowodanów ogranicza się do maksymalnie stu trzydziestu gram na dobę. Produkty, które są bogate w węglowodany, zastępuje się produktami bogatymi w tłuszcze lub białko. W praktyce oznacza to, że makarony, ziemniaki i pieczywo zastępujemy mięsem, rybami i jajami. Jak widać, jest to drastyczna zmiana, której nie poleca wielu dietetyk olsztyn..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dieta Atkinsa
Nick: